Jaké žluté odstíny budou trendy
v roce 2023?

Když se řekne žlutá, tak si většina lidí představí primárně žlutý odstín nebo odstín zralého citrónu či žlutého tulipánu. Výraznou, chromatickou barvu, která vás k sobě přitáhne na první pohled.

Tyto odstíny však nepatří do barevných palet pro rok 2023. To ale neznamená, že žlutá je zcela out a její volba je mimo aktuální dění. Je tomu právě naopak. Stačí jen vědět, který odstín to má být a s čím jej kombinovat.

Wild Wonder

První trendy odstín se žlutými tóny dostal název Wild Wonder a je inspirován sklizní. Vybrala si jej dokonce jako barvu roku společnost Akzo Nobel, která vlastní značku nátěrových hmot Dulux. Tento odstín je velice jemný a přináší harmonii. Skvěle se kombinuje s dalšími pastelovými odstíny jako je například blankytně modrá nebo pudrová růžová či jemná šalvějově zelená.

Wild Wonder

Savannah Green

Ani barva Savannah Green není klasickou žlutou, jak by si ji většina představila. Jedná se o tlumenou žluto-zelenou. Jak samotný název naznačuje, je zde větší množství zelené než žluté, ale i tak lze tento odstín a jeho další tóny do této skupiny zařadit. Je třeba zmínit, že tuto konkrétní barvu si zvolili do palety barev roku u značky Benjamin Moore.

Savannah Green

Re-genesis

Velmi zajímavý odstín žluté se objevuje také v paletě barev Re-genesis od NCS. Jedná se o velmi jemnou žlutou, která v celém konceptu tvoří s pudrově růžovou a pastelovou holubí šedí protipól tmavým odstínu jako je temná vínovo-fialové, velmi tmavá ocelově modrá a tyrkysová, o která píšeme v dalším článku.

Re-genesis

Honeycomb

Protože teplé a hřejivé odstíny budou stále více upřednostňovány, tak je třeba zmínit i odstín Honeycomb, který definovali do palety 2022/23 Coloro + WGSN – významná světová agentura na oblast trendů. Jedná se o zlatou žlutou s okrovými podtóny, která stejně jako předchozí žlutá rozzáří celou paletu trendových barev.

Honeycomb

Vždy je to totiž o souvislostech, nikoli o jedné jediné barvě nebo odstínu!

Picture: Akzo Nobel, Benjamin Moore, Coloro + WGSN, NCS